Tag: fermeret

Premtimi i Ramës për fermerët, PD: Në 7 vjet u mori...

Partia Demokratike ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nga fillimi i vitit të ardhshëm nafta do të jetë falas për fermerët. Në...

Pas mjekëve dhe mësuesve, Rama nis me premtime për fermerët: Lehtësirat...

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka njoftuar disa nga lehtësimet që do të përfitojnë fermerët. Në daljen e përjavashme ku fokusohet te ekonomia, kryeministri...

Pas denoncimeve të fermerëve përballë Bashës, Rama kujtohet dhe jep lajmin...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 400 milionë lekë shtesë nga buxheti i shtetit do të shkojnë për subvencione për fondet e skemës kombëtare. Rama...

Fermerët në Devoll ankohen tek Basha, kreu i PD zbulon programin...

Kryetari i PD Lulzim Basha është takuar mëngjesin me fermerë të Progrit,në Devoll. Basha a shkuar në tokat e tyre, ndërsa ka dëgjuar problemet...

Takimet në Vorë/ Basha me tone të ashpra: Abuzuesit nuk do...

Kreu i PD, Lulzim Basha pas takimeve në Vorë ka paralajmëruar se pandëshkueshmërisë do i vijoë fundi kurse abuzuesit do të përgjigjen para ligjit...

Basha zbulon analizën e PD: Paguan 90 milionë euro për tre...

Kreu i PD, Lulzim Basha takoi sot një familje fermerësh në Ndroq të Tiranës teksa thotë se nuk u surprizua pozitivisht pasi gjendja është...

FOTO/Basha i bindur pas bisedave: RAMAVIRUSI e ka çuar drejt katastrofës...

Lulzim Basha pas takimit me fermeret ne tregun e Rrogozhines, ka dale ne perfundimin se RAMAVIRUSI e ka çuar drejt katastrofës situatën e fermerëve. Basha...

VIDEO/Rama tha se ka rilindur bujqësinë, tregtarët dhe fermërët i ankohen...

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar sot tregtarët dhe fermerët në Rrogozhinë. Fermerët e tregtarët thanë se janë pa ndihmë dhe të lënë në...

Rama imiton Bashën dhe fillon nga turet, viziton fermerët në Lushnjë:...

Kryeministri Edi Rama ka filluar te provoje turin me takime, duke imituar liderin e opozites Basha, i cili troket dere me dere qe nga...

“Kemi falimentuar”, Fermerët e Divjakës i ankohen Bashës, kreu i PD:...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua në Divjakë dhe Karbunarë me fermerët e zonës, të cilët treguan të revoltuar për braktisjen e plotë...