Tragjedia me familjen në Tiranë, reagojnë Dëshmitarët e Jehovait

Ndaje

Pas ngjarjes së rëndë që trondit mbare vendin, ku u gjetën të vdekura nënë e bijë në Kombinat, ka ardhur dhe reagimi Organizatës së Dëshmitarëve të Jehovait.

Në një reagim zyrtar, zëdhënësi Arben Lubonja teksa ka shprehur ngushëllimet për jetët e humbura,  thekson se pjesëtarët e familjes Josifi nuk kanë qenë kurrë pjesë e kësaj organizate. Më tej, ai e konsideron si të pabazë dhe fyese, përpjekjen për ta lidhur këtë ngjarje me besimin e tyre.

“Në të njëjtën kohë, është tejet shqetësuese infiormacioni i përhapur se pjesëtarët e kësaj familjeje i përkisnin Organizatës Dëshmitarët e Jehovait. Po informojmë mediat dhe opinionin e gjerë që po ndjek zhvillimin e këtyre ngjarjeve, se pjesëtarët e familjes Josifi jo vetëm që nuk kanë qenë pjesëtarë të organizatës tonë, por as nuk janë shoqëruar ndonjëherë me Dëshmitarët e Jehovait.“, thuhet ndër të tjera në reagim.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje