FOTO/Vdes nga Covid-19 fëmija 11-vjeçar, më i vogli në vend që humb betejën me virusin

Një djalë 11-vjeçar nga Miami ka vdekur si rezultat i COVID-19. Lajmin e konfirmojne departamenti i shtetit dhe mediat e huaja. Daequan Wimberly ishte një fëmijë me nevoja të veçanta që kapërceu shumë pengesa dhe sëmundje dhe ishte “një kampion”, thotë familja e tij.

Ai shenon vdekjen ne moshe te re, e para e regjistruar ne keto kohe ne Florida.

“Unë e doja shumë mënyrën se si ai i trajtonte njerëzit, mënyrën se si ai u tregonte dashuri njerëzve” tha babai i djalit Jerry.

Departamenti i shëndetësisë i shtetit nuk i identifikon viktimat e koronavirusit në raportimin e tij, por renditi një djalë 11-vjeçar midis vdekjeve të konfirmuara të fundit në Florida, si rezultat i COVID-19 të enjten.

Miami-Dade ka humbur 1,018 banorë nga COVID-19, shumica në shtet. Qarku raportoi një rritje rekord një-ditor të 2,304 rasteve të COVID-19 të enjten në mëngjes pasi shteti vendosi një shenjë të re të vetin me më shumë se 10,000 raste të reja.

Mbi 7,000 fëmijë nën moshën 18 vjeç kanë testuar pozitive për COVID-19 në Florida, sipas Miami Herald, i cili raporton se më shumë se 2,800 prej tyre u konfirmuan se ishin në Florida të Jugut.

Ne foto femija 11 vjec

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje