FOTO/Ky është atentatori i dy biznesmenëve në hotelin në Laç, i intubuar dhe i shtruar në spital

Personi që shikoni në foton e mëposhtme është Eduart Lamaj, i cili është arrestuar mbrëmjen e djeshme në një spital privat në Tiranë, i akuzuar si njeriu që vrau biznesmenin Paulin Gjergji dhe Bujar Hasanin.

Fotoja e tregon Lamajn ku ishte ende i shtruar në spitalin privat, me aparatura për frymëmarrjen dhe i fashuar.

Eduart Lamaj, i cili është arrestuar si autor i dyshuar për vrásjen e dy biznesmenëve në 30 Maj në Laç, mësohet se ka deklaruar se një prej víktimave i kishte para borxh, dhe ai i kishte shkuar me qëllim për ti shkatërruar hotelin dhe jo për ta vrarë.

Por sipas Policisë dhe prokurorisë ky version i Lamës nuk qëndron.

Lama u vu në pránga teksa ishte duke u mjekuar në një klinikë private në Tiranë që mendohet të jetë e një të afërmi të tij, Besim Lama, për shkak se mbeti i plágosur në këmbë në ditën kur ndodhi atentati ndaj biznesmenëve.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje