Meta ‘braktis’ Tiranen politike

Ndaje

Presidenti Ilir Meta tha sot se thirrja e tij per reformat ne vend eshte minuar dhe se ne vijim do te merret me shume me qytetaret dhe me pak me Tiranen politike.

”Përpjekjet e mia të sinqerta dhe transparente për të bashkuar vendin dhe ndërtuar një konsensus gjithpërfshirës mbi axhendën e reformave të integrimit europian të Shqipërisë, për fat të keq u minuan.
Tashmë secili aktor le të marrë barrën e përgjegjësive të veta përballë qytetarëve dhe partnerëve europianë.
Unë do të kaloj tani më pak kohë me Tiranën politike, dhe do t’i përkushtohem më shumë Shqipërisë së njerëzve të thjeshtë”, deklaron Meta ne nje postim.

Ne vijim ai ka kerkuar nga partite politike te mbyllin reformen zgjedhore brenda 31 majit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje