QSUT vatër e rrezikshme, zbulohen raste të reja në radhët e personelit mjekësor

Ndaje

Janë zbuluar dhe 12 raste të reja me Covid-19 në radhët e personelit mjekësor në QSUT, zinxhir i rasteve që u konfirmuan edhe dje nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë.

Rastet e reja i përkasin repartit të sëmundjeve të brendshme në QSUT, ku që prej të hënës u janë bërë tamponet të gjithë stafit, dhe ditë pas dite po dalin raste të reja.

Virusi është përhapur nga një infermiere, e cila ka rezultuar pozitive ditën e hënë, dhe më pas është shtruar në spitalin Infektiv.

vijon..
/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje