Tag: qsut

VIDEO/Mjekja denoncon: PPP-ja e parkimit s’po na lejon të fusim makinat...

Mjekja dermatologe Monika Fida ka denoncuar live në rrjetet sociale një akt të paprecedentë në oborrin e QSUT-së, ku mjekët nuk lejohen të parkojnë...

Pamje nga QSUT, shpëton për mrekulli foshnja 12 ditëshe pas ndërhyrjes...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se përpos situatës nga Covid, një lajm i mirë është se një...

“Spitalet, vatra më e madhe e përhapjes së COVID 19”,PD rendit...

Përmes një deklarate nga selia blu, Përfaqësueja e grupit të punës për Shëndetësinë në PD, doktoreshë Mirela Tabaku ka kërkuar dorëheqjen e ministres së...

“Vatra infeksioni në spitale dhe qendra shëndetësore”, Ish-deputeti: A do zbatohet...

Pas QSUT, janë 2 mjekë që rezultojnë të prekur me Covid në Qendrën Shëndetësore nr.9, të infektuar nga pacientët. Ministria beri me dije vetem...

QSUT vatër e rrezikshme, zbulohen raste të reja në radhët e...

Janë zbuluar dhe 12 raste të reja me Covid-19 në radhët e personelit mjekësor në QSUT, zinxhir i rasteve që u konfirmuan edhe dje...

QSUT vatër tjetër shqetësuese infeksioni, të prekur me koronavirus 2 mjekë...

Diten e sotme, burimet nga ministria e shendetsise, konfirmuan se vatra me e rrezikshme dhe e vetme e infeksionit, eshte  Tirana. Brenda 24 oreve,...

Manastirliu jep detaje për rastin tek Neurokirurgjia: Po bëhet hetim epidemiologjik,...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka sqaruar rastin me COVID-19 tek Neurokirurgjia në QSUT duke zbuluar se aty tashmë po zhvillohet një hetim epidemiologjik. Manastirliu tha...

Tre infermierë të QSUT pezullohen nga puna se u kapën duke...

Shoqata e Infermierëve ka reaguar pas vendimit për të pezulluar tre infermierë të shërbimit të Neurokirurgjisë deri në muajin korrik, pasi u kapën duke...

“Dy kontaktet e pacientit zero, gati të lënë spitalin”, si është...

Dy pacientë, kontakte të rastit zero të cilët pas ritestimit të dytë dolën negativë, po bëhen gati të lënë spitalin. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

VIDEO/”Lufta është hapur”, Një mesazh nga mjekja e Infektivit, lutja për...

Eshte publikuar në “Facebook” mesazhi i Shefes së Forcës Speciale tek Infektivi, në QSUT, e cila iu thotë qytetarëve shqiptarë se qëndrimi në shtëpi...