VIDEO/ Policet, presion aktivistit te Aleances per Teatrin te ngrihet nga lokali, regjisori Cipi nuk bindet

Ndaje

Dy police ngriten nga lokali dje aktivistin e Aleances per Mbrojtjen e Teatrit, regjisorin Kastriot Cipi.
Cipi ka refuzuar te ngrihet per shkak se nuk ka nje vkm per mbylljen e qytetit por vetem urdhera nga Facebook te Rames.

Policet me pas jane terhequr. Ata serish nuk kishin numra identifikimi.

Mosbindje civile. Policia e shtetit vazhdon të intimidojë qytetarët me urdhra fb të Kryeministrit. Njëri nga policët nuk…

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sur Dimanche 24 mai 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje