Ndahet nga jeta ish deputeti socialist

Ndaje

U nda nga jeta në moshën 80-vjeçare ish-deputetI i Partisë Socialiste në qarkun e Korçës, Niko Faber. Faber nderroi jetë si pasojë e një ataku kardiak mëngjesin e së dielës.

Niko Faber ka qenë deputet në legjislaturën 2001-2005, si pjesë e grupit parlamentar socialist. Edhe pas karrierës në politike, Niko Faber ka qenë tepër aktiv për problematikat e qytetit të Korçës.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje