Lirohen nga burgu aktivistët e arrestuar, por gjykata u vë një kusht

Ndaje

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 2 të arrestuar gjatë protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ndërsa për 6 u caktua masa e sigurisë “detyrim me paraqitje”.

Mesohet se gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” deri më datë 3 qershor për Erik dhe Endrit Mërtirin, ndërsa është caktuar masa e sigurisë “detyrim paraqitje” për Bojken Abazin, Kastriot Qemën, Romeo Lilon, Ledion Xhoxhajn, Burim Taficilën dhe Sokol Ndojën, nderkaq asnje prej tyre nuk do te lejohet ne protesten e sotme.

Të gjithë ata u ndaluan nga policia gjatë protestës për shembjen e teatrit me argumentin se kishin ushtruar dhunë ndaj efektivëve të policisë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje