Tag: lirohen

Lirohen nga burgu aktivistët e arrestuar, por gjykata u vë një...

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për 2 të arrestuar gjatë protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ndërsa për 6 u...

E PLOTE/COVID-19 liron për tre muaj të burgosurit VIP, emrat e...

Situata me koronavirusin në Shqipëri iu jep lirinë për tri muaj një numër prej 570 të dënuarve, ku spikasin emra VIP. Mediat kanë mundur të...

Iran, 85 mijë të burgosur lirohen me kusht për të...

Të burgosurit iranianë do të lirohen me kusht përpara Vitit të Ri persian më 20 mars, mes krizës së koronavirus. “Të arrestuarit politikë janë mes...

Lirohen katër të arrestuarit për “Toyota Yaris”, Gjykata ndryshon masën e...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë nga 'arrest me burg' në 'arrest shtëpie' për të arrestuarit e "Toyota Yaris". Ndryshimi i...

DETAJE/Vrasja e Artan Cukut, Greqia liron nga burgu 2 të akuzuarit

Gjykata për Krime të Rënda ka shtyrë seancën për vrasjen e Artan Cukut, ndërsa në Greqi janë liruar nga të gjitha hallkat e gjyqësorit...

FOTO/18 ditë në arrest, kush janë tre banorët e Unazës së...

Gjykata ka liruar 3 protestuesit e Unazës së Re, që ishin arrestuar 18 ditë më parë. Ilir Katiraj, Gramoz Shehu dhe Skender Doda ankimuan sot masën...

LAJM I FUNDIT/ “Unaza e Re”, lirohen protestuesit e arrestuar dhe...

Gjykata e Tiranës ka liruar 10 protestuesit e arrestuar në lidhje me protestën e Unazës së Re, mes tyre edhe ish-deputeti i PD-së Klevis...

DETAJE/Lirohen vlonjatët e arrestuar për gomonet me drogë në Greqi, zbardhen...

Shqiptaret Aleksander Brozi, 25-vjec, Hajri Shehaj 42-vjec dhe Renato Dalipaj 42-vjec, te tre nga Vlora, u lanë të lirë me detyrim paraqitje dhe me...

EMRAT/Incidentet në KZAZ-në e Shkodrës, Apeli liron dhe 5 të akuzuarit...

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën se sigurisë për të arrestuarit, të cilët akuzoheshin për  incidentet e KZAZ numër 3 të qytetit verior. Apeli ka...

Gjykata vijon “lojën”, pas arrestimit i liron dhe 7 protestuesit e...

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për 7 të arrestuarit nga policia në protestën e ditës së hënë. Gjykata ka vendosur 5 masa detyrim paraqitje...