FOTO/18 ditë në arrest, kush janë tre banorët e Unazës së Re që u liruan sot

Gjykata ka liruar 3 protestuesit e Unazës së Re, që ishin arrestuar 18 ditë më parë.

Ilir Katiraj, Gramoz Shehu dhe Skender Doda ankimuan sot masën e sigurisë ‘arrest me burg’, ndërkohë që Gjykata e Apelit i la ata në ‘arrest shtëpie’.

Gjykata e shkallës së parë kishte caktuar më herët masën ‘arrest me burg’. Ata u arrestuan pasi u akuzuan për bllokim rruge, që me kodin e ri, vepra të tilla dënohen deri në 3 vite burg.

Para se Gjykata te jepte vendimin, para ambjenteve të saj ishin banorët e Unazës së Re të cilët po protestonin të lidhur simbolikisht me zinxhirë, përpara Gjykatës së Apelit në Tiranë.

3 banorët e arrestuar që u liruan sot

vijon…

KB/DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje