FOTO/ Aleanca publikon fotot e anetareve te Keshillit Bashkiak qe firmosen shembjen

Ndaje

Aktivistja Mirela Karabina ka rreshtuar emrat e anetareve te Keshillit Bashkiak qe firmosen shembjen e teatrit. Nderkohe qe pankarta me fotot e tyre mbaheshin ne duart e protestuesve me okelion “Fytyrat e Krimit”.

Cdo emer shoqerohej me fjalet turp nderkohe qe rreshtoheshin shperblimet per ta ne borde dhe zyra shteterore.
Nese shkon me tutje ne kohe mesohet se shumica e tyre vijne nga organizatat te financuara nga Soros dhe zyra e BE ne Tirane, keyesisht instituti Agenda por jo vetem.

Disa prej tyre jane drejtues te FRESH, me heret anetare te G99 dhe lidhje te Linda Rames.

Ne vijim e mori fjalen Koloreto Cukali duke thene se kane ardhur edhe me nje pyetje: Cfare duhet te bejme? Cfare te bejme kur te vrasin naten e nuk te lene te qash as diten, tha Cukali.
Fjala e tij u ndoq nga thirrjet: Shperndajeni Parlamentin!

Cukali tha se ka nisur propoganda e alternatives duke krijuar nje te vertete mbi falsifikimin permes rrjeteve sociale trollsave qe paguhen me leket tuaj.

Ne vijim ka folur gazetari Alfred Lela i cili u dhunua nga policet. Ai tha se i ka falur Policet por jo dhunen shteterore. Ai pershendeti heronjte e vertete sic tha ai, Budinen, Licin etj.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje