Budina kerkon ndalimin e punimeve te sheshi i Teatrit

Ndaje

Regjisori Edmond Budina tha para pjesemarresve se teatri duhet ngritur Teatri sic ka qene, nderkohe kerkoi nga organet e drejtesise te zbardhen sulmin terrorist ndaj artisteve te dielen.

Edhe Budina ftou gjithe qytetaret te marrin pjese ne protesta.

Ne vijim ai lexoi nje deklarate te Aleances ku konsiderohej si sulm terrorist nderhyrja e policise. Disa aktiviste u mbajten ne qeli per 72 orepor nuk u hetua asnje polic i dhunshem.

Tani e keni fjalen ju, e ka sheshi. Nese nuk do te kete reagim nga drejtesia qe monitorohet nga nderkombetaret na lind e drejta te mbrojme veten me cdo mjet.

Ne akuzojme edhe per vrasje ne tentative por nuk kemi asnje reagim nga SPAK.
Ne akuzojme direkt Kryeministrin , kryetarin e bashkise, ministrin e Brendshem dhe te Kultures dhe te gjithe ata qe u perfshine.

Budina tha se kerkojme te ndalohet cdo punim ne truallin e teatrit. Nese nuk ndaloj e do ta ndalojme ne. Ai eshte vendi i krimit. Nese nuk vepron drejtesia vendi do te rreshqase, tha Budina.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje