Nis protesta per Teatrin, mes njerezve Basha dhe drejtues te opozites

Ndaje

Aktori Neritan Licaj ka hapur protedten e sotme te Aleances per Mbrojtjen e Teatrit ndersa u kerkoi te gjithe shqiptareve, me parti politike apo te pavarur te vijne ne proteste.

”Pertej interesave te vogla ka interesa shume te medha, ka dicka pertej parase”, tha Licaj. Kauze me te mire se Teatri nuk ka. Ne teater behet katarsis, tha ai.

Aktori Mehdi Malkaj pershendeti koleget ne Kosove per mbeshtetjen qe dhane, Teatrin Migjeni ne Shkoder, edhe teatrin e Durresit.

Ne vijim Malkaj recitoi me pjesemarresit me vargje nga poezia “Ti Shqiperi me jep nder”.

Ne proteste merr pjese edhe kryetari i PD, Lulzim Basha dhe drejtuesit kryesore te PD.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje