Tag: aleanca per teatrin

Ish ministri i njohur gjerman: Shume pikepyetje mbi procedurat qe sollen...

Ish ministri dhe deputet i Bundestagut Christian Schmidt ka reaguar për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. "Prishja e Teatrit Kombëtar është një akt që...

Budina kerkon ndalimin e punimeve te sheshi i Teatrit

Regjisori Edmond Budina tha para pjesemarresve se teatri duhet ngritur Teatri sic ka qene, nderkohe kerkoi nga organet e drejtesise te zbardhen sulmin terrorist...

Meta me Aleancen per Teatrin: Keni nje kauze te drejte

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot perfaqesues te Aleances per Teatrin. Postimi i Metes: Shumë i nderuar të prisja sot...

Berisha, a ka njohuri Soreca per ligjin Fusha qe pastron narko-eurot

Reagim i Berishes ndaj deklaratave te ambasadorit Soreca! Une jam nga ata qe kam mirepritur me sinqeritet ardhjen e ambasadorit Luigi Soreca ne Shqiperi. Kjo...

DENONCIMI/Ja ku do të ndërtohet kulla e radhës në Tiranë

Përveç Partisë Demokratike e cila denoncon herë pas here me dokumenta zyrtare shkeljet e kryebashkiakut Erion Veliaj, ka dhe qytetarë, aktivistë të cilët gjithashtu...

Ministrja e re e Kulturës, flasin artistët: Nga shiu në breshër,...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar pas vendimit për shkarkimin e Mirela Kumbaros dhe emërimin e Elva Margaritit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Artistët “këshillë” studentëve: “Protesta ka nevojë të artikulohet, përndryshe do jetë...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka shprehur mbështetjen për protestën e studentëve, teksa i ka thirru ato në një mbledhje lidhur me artikulimin më...

Indiferenca e BE ndaj çështjes së Teatrit, artistët letër komisionerit Hahn

Pas letrës dërguar presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, artistët dhe shoqëria civile u zhvendosën në ambjentet para pallatit të Kongreseve në një...

LAJM I FUNDIT/ Artistët dorëzojnë në Presidencë kërkesën e tyre për...

Aleanca për mbrojtjen e teatrit  i ka bërë një kërkëse presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ku i kërkojnë rishqyrtimin dhe kthimin e...

‘Rama, porositësi i kullave’, videoja ku miku arkitekt tregon për ndërtimet...

Një video e publikuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit tregon të vërtetën e zezë të cilën prej  kohësh opozita dhe artistët janë munduar...