DETAJE/50-vjeçari në Selenicë i ka shpëtuar një tjetër atentati, çfarë u gjet në makinën e djegur

Ndaje

Zbardhen detaje të reja për atentatin ndaj 50-vjeçarit Jetnor Xhaferri, ditën e djeshme në Selenicë të Vlorës.

Sipas informacioneve, Xhaferri kishte pak ditë që ishte kthyer nga jashte vendit.  Ndërkohë, ky është atentati i dytë që i bëhet.

Burimë bëjnë të ditur po ashtu se në makinën e djegur , e cila u gjet në Poçem, që dyshohet se u përket autorëve, janë gjetur  dy arme automatik. Bëhet me dije se ndaj 50-vjeçarit është qëlluar 30 herë.

Ndërkohë djegía e automjetit ka dëmtuar provat që mund të çonin në identifikimin e autorëve. Dy pistat ku pòlicia po punon për zbardhjen e ngjarjes, ajo e prishjes së pazareve dhe hasmëria e mbartur nga disa vite më parë.

Ngjarja ndodhi ditën e djeshme, Xhaferri i ka shpëtuar plumbave, ndëra mori vetëm plagë në këmbë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje