Vatër familjare në Kamëz, enigmë infektimi i 6 personave të tjerë

Ndaje

820 ka shkuar numri i të prekurve nga covid-19 në vend, nga ku 17 raste të reja janë konfirmuar 24 orët e fundit.

Nga të cilat 9 janë në Tiranë, 5 në Krujë dhe 3 në Kamëz vatër familjare. Ajo që bie në sy është shtimi i vartës së re në bashkinë e Kamzës ku deri më tani nuk ka pasur raste me Covid-19.

Mbetet shqetësues fakti se sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, 11 raste, janë kontakte të rasteve të mëparshme pozitivë me COVID19, ndërsa 6 të tjerët të infektuar nga virusi i ri, nuk janë kontakte dhe nuk dihet si janë infektuar.

Për këto 6 raste, sipas Ministrisë vijon hetimi epidemiologjik në terren.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje