Itali, numer minimal viktimash ne 24 oret e fundit

Ndaje

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 174 viktima ne Itali duke bërë që të jetë numri më i ulët i viktimave gjatë 1 muaji.

Në total, numri i viktimave ka shkuar në 28884 raste.

Të dhënat e 24 orëve të fundit raportojnë se janë konfirmuar pozitiv 1389 raste duke e cuar numrin total në 210 717 të infektuar.

Të rikuperuarit gjithsej kanë shënuar një numër prej 81654 rastesh.

Shifrat e sotme per Italine mbushin me shprese se pandemia ka nisur te shteroje duke rikthyer qofte edhe pjeserisht normalitetin

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje