VIDEO/Diktatura ia hoqi nënshtetësinë, plaku merr pasaportën shqiptare në 100-vjetorin e tij

Ndaje

Në këtë kohë pandemie, te gjithe kemi nevoje për lajme te mira, të gëzueshme dhe prekëse. I tillë është dhe historia e një te moshuari shqiptar, i cili me ngjarjen e tij të prek dhe të emocionon.

Ne nje adrese shqiptare ne Twitter, shkruhet se plaku, i cili tani ka mbushur plot 100 vjet ka arritur te marre pasaporten shqiptare pas dekadash i larguar nga vendlindja e tij duke emigruar ne Siri.

Largimi i tij nga Shqiperia ka ardhur qe ne kohen e diktatures, ku Enver Hoxha i hoqi nacionalitetin dhe nuk e lejoi te merrte nenshtetesine per nje kohe te gjate. Pikerisht, ne 100-vjetorin e tij, ky plak i dashur ka marre nenshtetesine shqiptare.

Në pamjet qe qarkullojne ne rrjet, plaku te emocionon teksa puth pasaporten qe e mban ne dore, nje dhurate mjaft me vlere per te.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje