VIDEO/Shefja e Infektivit tregon çfarë ndodh në spital, si mjekohen pacientët me koronavirus

Ndaje

Shefja e Shërbimit të Spitalit Infektiv, Najada Çomo ka bërë një pasqyrim të gjendjen brenda spitalit ku edhe po marrin trajtimin e nevojshëm pacientët me koronavirus. Në mesazhin e saj, Çomo ka deklaruar se të gjithë të infektuarit po trajtohen me metoda bashkëkohore, por fatkeqësisht disa prej pacientëve kanë ndërruar jetë.

Në fund të mesazhit në saj, mjekja ka bërë edhe njëherë thirrje për respektimin e masave pasi pandemia ende nuk ishte mundur.

Mesazhi i prof. Najada Çomo nga Spitali Infektiv

"Kemi të shëruar por edhe të shtruar në gjendje të rëndë. Lufta nuk ka mbaruar, ju lutem respektoni masat, duke qëndruar të distancuar sepse kjo sëmundje ka pabesi të jashtëzakonshme"Mesazhi i prof. Najada Çomo nga spitali #Infektiv në #QSUT.

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Samedi 11 avril 2020

Ndërkohë deri më tani në vend janë shënuar 433 të infektuar dhe 24 viktima, ndërkohë që 197 persona janë shëruar tërësisht nga pandemia. Deri më tani, të shtruar në spital janë 53 persona, dhe vetëm njëri është i intubuar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje