Italia zhvendoset në kurbën rënëse pas dy javësh tmerr

Ndaje

Italia ka regjistruar 570 viktima gjatë 24 orëve të fundit,  shifra më e vogël përgjatë dhjetë ditëve të fundit. Më këtë bilanc Italia arrin në 18849 viktima përgjatë gjithë krizës së pandemisë.

Shifrat e fundit tregojnë se fuqia e koronavirusit në Itali po dobësohet dhe vendi ka hyrë në kurbën ulëse.

Një ditë më parë BE aprovoi paketnë e ndihmës finnaciare për vendet e goditura fort nga Covid prej 500 miliardë euro, një pjesë e së cilës do të përfitohet nga ekonomia italaine, një ndër shtatë ekonomitë më të mëdha të botës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje