Bilanc tragjik ne Itali, por kurba ka marre prirjen renese

Ndaje

Vetem brenda 24 orëve te fundit kanë ndërruar jetë 681 persona si pasojë e koronavirusit, raporton departamenti i Mbrojtjes Civile në vend.

Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave në vend rritet në 15,362.

Ne te njejten kohe janë konfirmuar 4,805 raste të reja me Covid-19. Të infektuarit kanë rritur numrin total në 124,632.

Edhe pse shifrat mbeten shqetësuese vihet re një ulje në numrin e të infektuarve dhe viktimave gjatë ditës së sotme. Të premten, numri i të infektuarve ishte 4,585, pra 220 raste më pak. Ndërsa numri i viktimave të premten ishte 766, pra gjatë ditës së sotme kanë humbur jetën 85 persona më pak.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje