A e ka bërë tamponin kreu i opozitës? Basha kërkesë qeverisë: Shtoni ndihmën të paktën sa Kosova

Ndaje
President of the European Commission Ursula von der Leyen delivers a speech at a ceremony to mark the 50th anniversary of World Economic Forum during the WEF's annual meeting in Davos, on January 20, 2020. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP) (Photo by FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Lideri i PD Lulzim Basha tha sot se ai nuk e ka bërë testin për koronavirusin, duke nënvizuar se nuk ka pasur asnjë indikacion që ta shtynte drejt tamponit.

Ju personalisht i jeni nënshtruar testit të koronavirusit?

Basha: Deri tani s’kam pasur asnjë indikacion sipas këshillave të mjekëve apo protokolleve shëndetësore, që të më detyronte të bëja testin.

Deklaratën lideri i demokratëve e bëri në një konferencë online me gazetarët, gjatë të cilës përshëndeti vendimin e qeverisë për anulimin e koncesioneve që nuk kanë lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi dhe i kërkoi asaj ta shpallë menjëherë si vendim të qartë qeverie.

Basha tha se vendi është në krizë kombëtare, ndërsa ka shtuar se qeveria duhet të shtojë ndihmën e ta bëjë atë më e pakta sa Kosova.

Ne duhet të veprojmë si një familje. Sot, jo nesër, të plotësojmë paketën me të paktën sa buxheti i Kosovës. Sot, sa më parë t’ju vijë në ndihmë familjeve në nevojë dhe bizneseve. Këshilltarët ekonomikë të qeverisë Rama i kanë bërë thirrje atij që të përkrahë kërkesat e opozitës”, u shpreh Basha.
/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje