Italia serish ne thundrat e Covid 19, 812 te vdekur

Ndaje

Italia ka shënuar 812 viktima nga koronavirusi 24 oret e fundit duke e çuar 11,591 në total numrin e të vdekurve.

Pothuajse në dy javët e fundit Italia ka pas shifra tragjike të viktimave nga koronavirusi ku tashmë numërohen mbi 11 mijë të vdekur.

Brenda një dite janë regjistruar 4050 raste të reja te infektuar duke e çuar në 101.739 numrin e të infektuarëve në gjithë territorin e Italisë, nje numer i afert me infektimet ne SHBA.

Deri tani mes viktimave në Itali janë regjistruar afro 50 mjekë të vdekur nga koronavirusi, e mbi 1000 të tjerë mjekë e infermierë janë sëmurë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje