LAJM I FUNDIT/Brenda 24 orëve: 2 të vdekur e 11 raste të reja me koronavirus

Ndaje

Shkon në 197 raste  numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 79 persona të rinj, prejt ë cilëve 11 kanë rezultuar COVID-19, ndërsa 2 pacientë kanë ndërruar jetë në spitalin e infektivit.

Në shërbimin infektiv ndodhen 74 të shtruar, 4 janë në gjëndje kritike për jetën. 33 persona jane sheruar.

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19 Silva BinoInstituti i Shëndetit Publik

Publiée par Edi Rama sur Samedi 28 mars 2020

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje