Italia kap shifrën e ferrit, 919 viktima në 24 orë

Ndaje

Numri i të vdekurve në Itali per 24 orët e fundit eshte 919 persona duke shenuar edhe kulmin qe ka arritur ky vend nen thundren e koronavirusit ne kete muaj.

Nderkaq numri i te infektuarve ne 24 oret e fundit eshte 4400 persona.
Deri tani Italia ka rreth 85 mije te infektuar e me shume se 10 mije te sheruar nga epidemia.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje