FOTO/Gazetarin e rrahën në mes të lokalit, policia jep detajet për ngjarjen

Ndaje

Mbrëmë në një lokal në Prishtine është rrahur gazetari i njohur i Radio Televizionit të Kosovës, Alin Ahmeti.

Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh ka dhënë detaje në lidbhje me rastin, derisa ka bërë të ditur se i dyshuari gjendet në arrati, përcjellë Indeksonline.

 

 Rr. B, Prishtinë 01.03.2020 – 22:15. Viktima mashkull K/Shqiptar  gazetar i RTK-së ka raportuar se derisa kishte qenë në një kafiteri për motive të panjohura ishte sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, viktima si pasoje e sulmit ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari  gjendet në arrati”, thuhet në raportin e PK-së.

Ndërsa lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin dhe vazhdon të hetohet.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje