Perplasen dy tragete ne Portin e Durresit

Ndaje

Dy tragete janë përplasur mbrëmjen e kësaj të mërkure në portin e Durrësit per shkak te eres se forte. Tragetet ishin të linjës Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona.

Nga përplasja, nuk ka pasur persona të lënduar apo dëme materiale.

Kjo ngjarje ka ndodhur në kushtet kur njëri prej trageteve ka qenë i ankoruar në Port, ndërsa trageti tjetër do të nisej për lundrim.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje