Tv publik italian: Rritet 1200% mbjellja e kanabisit ne Shqiperi. Pse na mashtrojne Sander Lleshaj dhe Ardi Veliu

Ndaje

Televizioni shtetëror italian, Rai3, ka transmetuar një kronikë të surprize për kanabisin në Shqipëri, vetem 2 dite pasi Kryeministri Rama ishte nenRome per te lobuar per ndihma ndaj Shqiperise.

“Rritet 1200% ose 12 here mbjellja e kanabisit”, thuhet në kronikën e televizionit përtej Adriatikut.

Nje nder drejtuesit e LSI qe e publikoi i pari kete lajm shkruan se televizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike, eksponenciale të kultivimit të drogës me1200 % vitin e fundit në krahasim me një vit më parë.

Dhe sikur të mos mjaftonte, RAI 3 ka marrë në intervistë prokurorin e Leçes, Cataldi, për ti dhënë një mesazh prokurorisë së vendit tonë për mafian shqiptare dhe fondet e saj. Sipas tij, Rama dhe Lleshaj janë dy mashtrues.

Postimi i Vasilit:

‘Alarm Kombëtar!! Denoncimi i RAI 3. “Rritet 1200% ose 12 here mbjellja e kanabisit”!(VIDEO).

Televizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike, eksponenciale të kultivimit të drogës me 1200 % vitin e fundit në krahasim me një vit më parë.

Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytëzon dhe mbështet mbjelljen masive të drogës par të mbajtur pushtetin.

Rama dhe Lleshaj janë thjesht dy mashtrues kur flasin për drogën.

Të vërtetat për drogën i di gjithë Europa dhe bota.

Edi Rama është vetëm ai që pengon dhe izolon Shqipërinë nga Europa dhe e ka shndërruar ne narkoqeverisje rilindjen.

Shihni VIDEON transmetuar sot në edicionin e lajmeve të orës 19.00 nga RAI 3.“

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje