VIDEO/ Ky është momenti kur gjenerali Iranian u godit nga droni

Ndaje

Dalin pamjet e sulmit të pamëshirshëm me dron ndaj gjeneralit Iranian Qassem Soleimani. Bashmë me të ishin edhe oficerë të tjerë të lartë të Gardës Revolucionare Islame ndërsa sulmi ajror amerikan u krye rrugës për në aeroportin e Bagdadit.

Pamjet CCTV të filmuara afër aeroportit dhe të shpërndara nga stacioni televiziv irakian AhadTV, tregojnë një shpërthim të madh pasi njëra nga dy makinat u shkatërrua nga raketat precize herët të premten në mëngjes, raporton Dailymail.

Gjeneral brigade Hussein Jafari Nia dhe gjeneralmajor Hadi Taremi u identifikuan në mesin e të vdekurve nga agjensia gjysmë zyrtare Fars, së bashku me kolonelin e rojeve Shahroud Mozaffari Nia dhe kapitenin Waheed Zamanian.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje