Berisha me videomesazh: Viti që lamë pas ishte për shqiptarët viti i rekordeve më të zeza

0Shares
0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bere nje rezyme te vitit qe lame pas, duke folur para shqiptareve me nje lidhje direkte ne facebook.

Ish-kryeministri Sali Berisha nder te tjera  tha se ky vit që po shkon do hyjë në histori si viti i dytë u tradhtisë kombëtare. Berisha e konsideroi minishengen një thikë pas shpine të kryeministri Edi Rama ndaj Kosovës.

Ndërsa shtoi se Rama solli fantazmën e Serbisë së madhe në Tiranë në krah të padronit të tij Alekandër Vuçiç.

Sakaq, ish-kryeministri ka dashur të japë mesazhe pozitive, ndonese ajo cka na mësoi 2019 ishte veshtiresi per shqiptaret.

Videomesazh urimi per vitin e Ri 2020!

Videomesazh urimi per vitin e Ri 2020! Viti qe po leme pas ishte per ne shqiptaret viti i rekordeve me te zeza ne keto 27 vite pluralizem..2019-ta duhet te na ftoje ne te gjitheve te bashkohemi qe ky vit te mos na kthehet ne 2020. Por 2020 te jete nje vit i bardhe, nje vit i mbare, nje vit siç e duam, ne te cilin Shqiperia dhe shqiptaret te shpetojne nga rekordet e zeza, te çelin rrugen e bllokuar drejt Europes, kombi te qendroje i bashkuar ne idealet e tij europiane. Shqiptaret, te frymezuar nga parimet e lirise por dhe ne shembullin e bolivianeve qe permbysen narkoshtetin e tyre te paketojne Zoografin bis apo Esad Toptanin ne Beograd, te rikthejne ne Shqiperi vlerat e lirise dhe demokracise! Uroj cdo shqiptar kudo qe gjendet dhe feston nderrimin e viteve, ne shtepi, lokal, detyre ne kujdes shendetesor apo dhe vuajtje denimi, te gjithve ; Gezuar Vitin e Ri 2020!Nje vit te bardhe shprese dhe mbaresie per shqiptaret, femijet, familjet, miqte e tyre kudo qe festojne kete nate! GEZUAR! sb

Publiée par Sali Berisha sur Mardi 31 décembre 2019

Viti qe po leme pas ishte per ne shqiptaret viti i rekordeve me te zeza ne keto 27 vite pluralizem.. 2019-ta duhet te na ftoje ne te gjitheve te bashkohemi qe ky vit te mos na kthehet ne 2020. Por 2020 te jete nje vit i bardhe, nje vit i mbare, nje vit siç e duam, ne te cilin Shqiperia dhe shqiptaret te shpetojne nga rekordet e zeza, te çelin rrugen e bllokuar drejt Europes, kombi te qendroje i bashkuar ne idealet e tij europiane. Shqiptaret, te frymezuar nga parimet e lirise por dhe ne shembullin e bolivianeve qe permbysen narkoshtetin e tyre te paketojne Zoografin bis apo Esad Toptanin ne Beograd, te rikthejne ne Shqiperi vlerat e lirise dhe demokracise!

Uroj cdo shqiptar kudo qe gjendet dhe feston nderrimin e viteve, ne shtepi, lokal, detyre ne kujdes shendetesor apo dhe vuajtje denimi, te gjithve ; Gezuar Vitin e Ri 2020! Nje vit te bardhe shprese dhe mbaresie per shqiptaret, femijet, familjet, miqte e tyre kudo qe festojne kete nate! GEZUAR”,-shkruan Berisha bashkangjitur videos se tij.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje