Tag: urimi

Deputeti uron nga Kuvendi Berishën për ditëlindje: Ka lënë gjurmë më...

Deputeti i opozitës në Kuvend, Lefter Maliqi ka uruar nga foltorja e Kuvendit ish-kryeministrin Sali Berisha për ditëlindje. Berisha mbush sot 76 vjeç, ndërsa para...

VIDEO/”Ju dua shumë të gjithëve”, Komisioni i Ligjeve nis ndryshe punën,...

Komisioni për Çështjen Ligjore në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur sot ndryshe nga herët e tjera. Të mbledhur online anëtarët e Komisionit para se të...

FOTO/Billboard gjigant afër aeroportit të Prishtinës, për t’i uruar Presidentit Trump...

Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i prekur së fundmi nga koronavirusi, përmirësimi i gjendjes shëndetësore po i urohet edhe nga Kosova, përmes billbordeve. Një i...

30 vjetori i bashkimit të Gjermanisë/Basha mesazh urimi: Krenar që e...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në 30 vjetorin e ribashkimit të Gjermanisë. Basha përmes një postimi në rrjetin social Twiter, shkruan se...

“I nxori socialistët nga shkretëtira pas varrosjes së Partisë së Punës”,...

Kryeministri Edi Rama ka uruar paraardhësin e tij në krye të Partisë Socialiste Fatos Nano në përvjetorin e tij të lindjes. Sipas Rames, mbase pa...

VIDEO/Basha urim të veçantë për nisjen e shkollës, porosia e tij...

Nje urim per nxenesit e shkollave e ka dhene dhe kreu i opozites Lulzim Basha. Me një shënim në facebook, ku ka postuar edhe një...

Dita e Shenjtërimit/Basha sjell thënien e Nënë Terezës: Le të jetë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kujton sot Ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, duke thënë se kjo duhet të jetë një ditë reflektimi për...

Kryemadhi nxjerr foton me Baba Mondin: Ja si luftohet koronavirusi

Në këto ditë të nxehta Gushti, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i ka shfrytëzuar për t’i kaluar në mal. Ajo ka treguar me një foto...

FOTO/“Me gruan që më dha jetën”, kështu preferon ta kalojë Rama...

Kryeministri Edi Rama feston sot 56-vjetorin e lindjes dhe me këtë rast ka publikuar një foto me nënën e tij Anetën. “Me gruan që më...

VIDEO/Ambasadorja Yuri Kim urim në ditën e Pavarësisë, mesazhi që lidh...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, znj. Yuri Kim, i ka përcjellë një mesazh, qytetarëve shqiptarë sot, në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...