EMRI/Dhuratat e vëllezërve mund t’i rrezikojnë karrierën, KPK e shtyn pa afat procesin për kandidatin e SPAK

0Shares
0

KPK nuk e ka marrë vendimin për prokurorin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe njëherësh kandidatin për anëtar të SPAK, Anton Martinin.

KPK njofton se ky vendim është shtyrë për shkaqe që sipas saj janë të arsyeshme ndërsa nuk ka dhënë një datë konkrete se kur do të jepet. Martini është përballur 2 ditë më parë me procesin e rivlerësimit, në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Martini ishte hetuar në të tria kriteret, ndërsa probleme u konstatuan vetëm në kriterin e pasurisë. Për pastërtinë e figurës dhe aftësitë profesionale, KPK-ja nuk relatoi probleme në seancë.

Sa i takon pasurisë, Martini u përball me dyshime mbi dhuratat e vëllezërve të tij dhe pagimin e kësteve për blerjen e një apartamenti.

vijon..

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje