“Këtë nuk e prisja”/Endri Prifti iu përvishet kolegëve, mesazh dhe për Ardit Gjebrean

Ndaje

Ashtu si në çdo kompetiicon ka dhe hatërmbetje, pakenaqesi dhe shumë probleme të tjera, të cilat jane mese të pranueshme.

Por ku apeli bëhet nga artistë seriozë që i dhurojne shume artit, atëherë kjo duhet të marrë vëmendje. E kemi fjalen per Endri Stefin, i cili ka folur hapur ndaj festivalit të Këngës Magjike.

Prifti nuk është përmbajtur aspak ndaj artistëve të tjerë, duke i quajtur ata intrigantë e tradhëtarë për mënyrën sesi kanë votuar me pikët.

Gjithashtu këngëtari ka dhe një porosi për prezantuesin dhe producentin Ardit Gjebrea, ku e këshillon të punojë me ndërgjegjen e këngëtarëve dhe ti mësojë abetaren e klasës së parë, pasi sipas tij asnjëherë nuk mund  të bëhesh këngëtar në rast se nuk je njeri.

REAGIMI I PLOTE I ENDRI PRIFTIT

Tani me kete foto te sinqerte miku im i dashur @arditgjebrea dua te te them qe duhet te nisesh te punosh per ndergjegjen e kengetareve . Asnje nuk mund te behet kengetar ne kete lloj menyre bastarde njerezore . Duhet te fillosh ti mesosh si ne klas te pare per abetaren Shqipe . Asnjehere nuk mund te behesh kengetar i madh nqs ne rradh te pare nuk je njeri i vertete . Absurde e vertete .

Tek vendi jone ka shume artiste qe vetem nje mund te vecoj qe ka ecur perpara me intrigen e vet , pa i zene emrin asnjehere . Une mendoj se cdokush me kupton . Te dashur artiste , kolege nuk mund tju quaj me sepse tashme keni kaluar ne klas te pare per te mesuar abetaren .

Besoni tek fjalet e mia te verteta , kurrrrre nuk do beheni dikushi nqs nuk hiqni dore nga kjo tradheti e vete miqve tuaj , ju genjeni ate qe hani e pini cdo dite , lere mua qe mu sollet keto dite zemra , shpirti  une e dija fort mire perfundimin e pikeve te intriges , por qe te humbnit e dhe sensin qe jemi njerez e jo hiena , kete nuk e prisja , prandaj deri sa te shoh qe ju , ju troket akoma zemra njerezore do te vi prape tek ju per ti dhuruar publikut mesazhet dhe melodite qe ata presin nga arti jone .

Gjate ketyre viteve qe une do mungoj nga fest i intriges , gjate kesaj kohe qe ju do beni pazaret e intriges kundra ndienjave te popullit tone te pafajshem , une do ti nxjer publikut tim qe sme krahason me asnje nga ju , disa kenge te reja te verteta . Pra juve do kini ate gje madheshtore qe sakrifikon dhe shpenzon Ardtiti ndesra une thjeshtesine time . Une do bej popullin te me dashuroje edhe juve vete , ndersa ju ne fund do te trazoni kazanin me gjelle te prishur.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje