Komisariati i Kurbinit mblidhet në një zyrë, godina rrezikon të shembet

Ndaje

Pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit i është vënë shiriti edhe Komisariatit të Kurbinit, pasi rrezikon shembjen.

Pas inspektimit dhe ekspertizës së kryer nga grupet e kontrollit, të cilat e kanë nxjerrë të pabanueshme, personeli është zhvendosur në një zyrë më të vogël në katin e parë ku ka më pak dëme nga tërmeti.

Ndërkohë në godinat e gjykatës dhe prokurorisë se Kurbinit sot ka nisur puna, pasi dëmtimet nuk përbëjnë rrezik.

Ndërsa godina e gjykatës së Lezhës ende nuk është inspektuar dhe gjyqet janë pezulluar.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje