Tag: godina

PD denoncon aferën: Qeveria bleu me kontratë sekrete nga Dhoma e...

Departamenti i Antikorrupsionit ka denoncuar sot nje afere tjeter, ku ne fokus qendron godina e Dhomes se Avokatise. PD zbulon aferën me Pallatin e Drejtësisë,...

FOTO/Ndërtesa nga ku ra 62-vjeçari në Durrës, dyshohet se u frikësua...

Një 62-vjeçar humbi jeten mbremjen e djeshme, ne momentet kur tërmeti goditi sërish Durrësin dhe lekundjet u ndjenë deri në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare, personi...

Përfshihet nga flakët godina e njësisë Bashkiake, evakuuohen banorët nga pallati

Zjarr në një prej zyrave të njësisë bashkiake nr. 9 në kryeqytet. Ngjarja ndodhi para pak minutash. Mesohet se zjarri ka ndodhur në godinën...

VIDEO/Godina 15 e Qytetit Studenti shembet në mbrëmje, 220 banorë jashtë

Godina numër 15 në Qytet Studenti në të cilën aktualisht jetojnë rreth 60 familje me 220 persona do të shembet në mbrëmje. Një përfaqësues i...

Komisariati i Kurbinit mblidhet në një zyrë, godina rrezikon të shembet

Pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit i është vënë shiriti edhe Komisariatit të Kurbinit, pasi rrezikon shembjen. Pas inspektimit dhe ekspertizës së kryer nga...

80-vjetori i godinës të Teatrit, “e denjë për zotërinj dhe elegante”:...

Nga Kastriot Dervishi Më 8 gusht 1939 u përurua godina elegante e Teatrit. Në përurim u theksua se ishte për zotërinj. Kësisoj nuk do shërbente...

Përplasjet tek Teatri, reagon Rama: Nuk keni mandat që të na...

Pas protestës së artistëve për mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar për herë të parë kryeministri Edi Rama. Rama shkruan shkurt në rrjete sociale, teksa flet...

VIDEO/Artistët ia dalin të hyjnë brenda në godinë, Basha bashkë me...

Artistët bashkë me ish-deputetët dhe kreun e opozitës ia kanë dalë të hyjnë brenda godinës së Teatrit Kombëtar. Të vendosur në ruajtjen e godinës,...

Basha krahë artistëve, bën deklaratën e fortë: Projekt grabitës, këtu po...

Në mbështetje të arstistëve, Basha tha se demokratët do ta mbrojnë Teatrin, ndërsa hodhi akuza të forta në drejtim të projektit për ndërtimin e...

Basha bën lëvizjen e menjëhershme, braktis turin e vizitave dhe i...

Kreu i Partistë Demorkatime Lulzim Basha do t’i bashkohet protestës tek Teatri Kombëtar. Basha ka braktisur turin e tij me takime në qytetet e vendit...