Tag: demtime

Policia e Durrësit nis hetimet për çdo pallat, priten arrestime

Policia e Durrësit ka nisur hetimet për çdo pallat të dëmtuar, në çdo lagje të qytetit, dhe ka bërë gati dosjet për secilin ndërtim. Mësohet...

Komisariati i Kurbinit mblidhet në një zyrë, godina rrezikon të shembet

Pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit i është vënë shiriti edhe Komisariatit të Kurbinit, pasi rrezikon shembjen. Pas inspektimit dhe ekspertizës së kryer nga...

Bilanc i ri pas dëmeve nga tërmeti, Tirana me 20 pallate...

Në një deklaratë për mediat, zv.ministrja e brendshme ka raportuar se ka plot 23 objekte janë shembur në Durrës dhe Thumanë. Sipas shifrave që ka...

DOKUMENTI/Evakuohet personeli tek Drejtoria e Doganave, dëmtime në strukturë pas tërmetit

Që prej datës 27 nëntor, drejtoria e përgjithshme e doganave qëndron e mbyllur sepse nuk është e sigurtë. Ky informacion konfirmohet nga një dokument i...

FOTO/Basha në Gjuricaj, përsërit propozimin me 3 pika për qeverinë: Duhen...

Kryetari Basha viziton banoret e demtuar nga termeti ne Gjuricaj, Kertushe te Ishmit dhe Armath ku banoret kerkojne ndihme dhe nuk eshte marre asnje...

FOTO/Thirrje urgjente nga Shijaku, përfaqësues të PD në terren: Autoritetet të...

Vemendja eshte perqendruar në Thumanë dhe në Durrës, por ka dhjetera banesa dhe pallate ne zonat e tjera afër Durrësit të cilat janë klasifikuar...

FOTO/Ish-deputeti nxjerr pamje të dhunës në ‘Astir’: Një banori i janë...

Disa persona vijojnë ende të jenë ende në spital, pas dhunes gjatë aksionit të djeshëm ne Astir. U raportua dhe me heret, se banoret...

FOTO/Situata e rëndë në Kurbin, ngordhin bagëtitë, PD: Pushteti vendor nuk...

Shirat kanë përmbytur fshatrat në Kurbin, duke dëmtuar tokat pjellore dhe rrugët kryesore të cilat kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve. Banorët thonë se shtëpitë e...

FOTO/Pas tërmetit fakulteti i Gjeologji Minierave përmbytet nga shiu, shihni shkatërrimet...

Pas tërmetit fakulteti i Gjeologji Minierave ka marrë pamjen e një vendi të shkatërruar dhe të braktisur. Pamjet e tregojnë fare qartë se godina...

Tërmeti në Shqipëri, Çako zbulon shifrat e para, ku janë dëmtimet...

Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka publikuar shifrat e para të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm i pasdites së të shtunës...