VIDEO/U largua drejt Kosovës pas tërmetit, nëna nga Durrësi lind djalë në Prizren

Ndaje

Mrekullia e radhës shënohet në Kosovë, me protagoniste një grua nga Durrësi, e cila perjetoi fatkeqesisht tmerrin e tërmetit me fëmijën nën bark.

Pasi u largua drejt Prizrenit, nëna e re ka sjellë në jetë djalin e saj në spitalin e këtij qyteti. Ajo tregon për mediat vendase situatën trishtuese që ka përjetuar nga lëkundjet e forta të tërmetit, e deri tek momenti i bekimit me lindjen e djalit, pa harruar dhe shërbimin e bluzave të bardha.

LINDI FOSHNJA E PARË NË SPITALIN E PRIZRENIT NGA TË PREKURIT E TERMETIT NË DURRËS

LINDI FOSHNJA E PARË NË SPITALIN E PRIZRENIT NGA TË PREKURIT E TERMETIT NË DURRËS

Publiée par RTV BESA sur Lundi 2 décembre 2019

//DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje