Rama, presion me letra Bashes te nderprese takimet ne zonat e demtuara nga termeti

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot nga Londra pakenaqesine e tij ne lidhje me takimet e kreut te opozites Lulzim Basha me te demtuarit nga termeti.

Rama le te kuptojet se as opozita nuk duhet te beje transparencen e vuajtjeve te banoreve ne zonat e demtuara dhe neglizhemcen, paaftesine dhe pamundesine e qeverise per te qene prane tyre.

Kjo eshte hera e pare qe Rama gjykon daljet e kreut te opozites pergjate pastermetit. Nderkohe Rama ka presionuar median dhe permes ministrit te Brendshem sot presionoi edhe personelin teknik.

Postimet e Rames:

I dashur Lulzim, asgjë më të keqe s’mund të bëjë një politikan në këto ditë të zymta, se sa të kërkojë raste njerëzish ende të pasistemuar për t’i përdorur për politikë! Ka shumë akoma që duan dorën tonë dhe ngrohtësinë e kujtdo që mundet t’ua japë! Eja të bashkëpunojmë…

Mos u mjafto me fjalët e errëta e me pamjen që dukesh sikur e ke humbur ti shtëpinë, jo ata fatkeqë që kështu bëhen sfond mediatik, për të përcjellë zymtinë e politikës së stërvjetër, nē vend të ngrohtësisë njerëzore! Le t’i ndihmojmë së bashku me pak dritê, se zymti kanë boll🙏” – shkruan Rama.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje