VIDEO/”E pamundur të gjesh fjalë ngushëllimi”, i jepet lamtumira anëtarëve të familjes Lala

Ndaje

Përcillen për në banesën e fundit 8  viktimat e familjes Lala në Durrës.

Nga rrenojat e shkaktuara nga termeti arriti të dalë i gjallë vetëm Reme Lala, djali 16 vjeçar. Në ceremoninë e homazheve  ka mbërritur dhe kryeministri Edi Rama.
Mes viktimave janë dhe dy fëmijët binjakë vetëm dy vjeç.

Edhe presidenti Meta ndodhet në ceremoninë që po zhvillohet ne Pallatin e Kultures ne Durres.

E pamundur të gjesh fjalë për të ngushëlluar familjen Lala pas kësaj tragjedie të tmerrshme. Zoti u dhëntë forcë për ta përballuar këtë dhimbje të pangushëllueshme
Është detyrimi ynë për t’i qëndruar pranë atyre gjithmonë”, është shprehur Meta.

Ju dha sot lamtumira
Sehadete Lala,    79 vjece
Ilir Lala                 52 vjeç
Marjeta Isuf Lala   31 vjeç
Griselda Lala          19 vjece
Amelia Lala           8 vjeç
Emilio  Albert Lala  7 vjeç
Dionisa Albert Lala     2 vjeç
Enis Lala                      2 vjeç

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Durrës – L😢A😢M😢T😢U😢M😢I😢R😢Ë🙏https://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Samedi 30 novembre 2019

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje