“Hajn dhe i pacipë”, Ish-deputeti shpërthen ndaj Ramës: Si mashtron kur mjekët i blejnë prej 5 vitesh vetë mjetet

0Shares
0

Reagime të menjëhershme vijnë nga opozita pas daljes së kryeministrit Edi Rama paraditen e sotme për të prezantuar paketën anti-KÇK.

Ish-deputeti Bardh Spahia shprehet se kryeminisitri eshte i pacipë duke i kujtuar këtij të fundit, se prej disa ditësh nuk kryhen vizitat mjekesore okulistike sepse nuk ka mjete.

Pacipesi olimpike e nje kryeministri qe thote se eshte investuar 38 milione euro per koncesione, por nuk shpjegon se si prej disa ditesh tek Okulistika nuk punohet se nuk ka sutura (penj per qepje), sutura qe per hir te se vertetes ka 5 vite qe mjeket i blejne vete nga xhepi i tyre!!!!! Kaq mungesa bazike ka shendetesia pasi parate e taksave te shqiptareve shkojne per PPP-te per pune qe nuk behen!!!!

 E paturpesisht kllouni-kryeminister thote se qytetaret i marrin sherbimet falas se koston e ka shteti!!!! Nga i merr leket ky shteti qe paguaka per qytetaret? Si mund te leshosh nje brockull te tille pa u skuqur e pa t’u dridhur qerpiku! Vetem nje psikopat i babezitur mund te zhyse ne borxhe edhe brezat e ardhshem me koncesione korruptive qe si rezultat kane edhe mungesa te mjeteve e paisjeve me bazike ne shendetesi”,-shkruan ish-deputeti.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje