VIDEO/Gratë e Astirit i hyjnë në konferencë Borchardt: Merre gishtin e mesit, dhe shko në shtëpi

Ndaje

Gratë e Astirit kanë surprizuar sërish ambasadorin Borchardt, duke bere atë që nuk pritej.

Gratë kanë hyrë në konferencën që ambasadori po fliste për lirinë e medias, po u nxorën jashtë nga organizatorët pas protestës së tyre me pankarta.

Ato kanë thirrur njëzëri ‘Borschardt shame on you’, ndërsa kanë mbajtur në dorë disa pankarta me mesazhe ndaj tij.  Ambasadori i OSBE ka zgjedhur të injorojë thirrjet e tyre duke vijuar me rendin e ditës.

“Borchardt shko në shtëpi dhe merre gishtin tënd të mesit me vete”, shkruhej në një prej pankartave, ndërsa në një tjetër shkruhej: Gishti i mesit nuk mund të na japë leksione për lirinë e mediave. 

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje