FOTO/”Nxehet” situata mes Gjuzit dhe biznesmenit Ilirjan: Deputeti i Kuvendit bën thirrje për varje

Ka disa javë që deputeti Kujtim Gjuzi dhe biznesmeni shqiptar Elton Ilirjani, i cili ka deklaruar hapur orientimin e tij seksual janë në qender të vëmendjes.

Kjo, pas deklaratave anti-LGBT-së që  Gjuzi ka dhënë dhe ngacmimeve që Ilirjani i ka bere vazhdimisht.

“Pèrplasja” mes tyre ka vijuar dhe virtualisht, ku shkak për tensionin mes tyre eshte bere serish një deklaratë e Gjuzit ndaj biznesmenit. Për këtë deklaratë, të cilin Ilirjani e quan kërcënim, biznesmeni ka kërkuar ndërhyrjen e institucioneve, ndonëse nuk e dimë nëse e ka seriozisht.

Ekzaktësisht,  Gjuzi shkruan:

“Ishalla e varin kuksianët.”

Ilirjani e shoqëron fotografinë në fjalë me përshkrimin:

“Ky është deputet në Parlamentin e Republikës së Shqipërisë! Thirrje për vrasje dhe thirrje urrejtje! Ku është policia, prokuroria, shteti, shefi i opozitës, organizatat LGBT, aktivistët? Turp dhe mjerë!”

K.B/DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje