Kryeministri holandez: Eshte nje ‘jo’ e qarte!

Ndaje

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte tha sonte se ka ndermend bje ‘jo’ te qarte per Shqiperine, por ndoshta edhe per Maqedonine.

Për të dyja vendet, Rutte është shprehur i prerë dhe tha se ka marrë një jo për të dy vendet, të cilën e mbështet, nga parlamenti i Holandës.

Ju e dini pozicionin tonë. Për Shqipërinë është një “JO” e qartë. Në qoftë se shikon se çfarë do të ndodhë, nuk ka avancime ose ndryshime. Në qoftë se shikon Maqedoninë e Veriut, ata janë në një pozicion më të mirë se Shqipëria. Kanë ndodhur më shumë gjëra! Por dhe aty ka shumë detyra për të bërë! Por gjykimi im është që për të dyja vendet do të ketë një “JO”. Për Shqipërinë, Parlamenti im më ka dhënë një “JO” të qartë për të votuar sonte me të cilën unë bie dakord! Për Maqedoninë e Veriut më pak eksplicite, por edhe ata kanë shumë për të bërë!”, tha Rutte.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje