FOTO/Gruaja më e bukur në botë shpallet kunata e Dua Lipas

Ndaje

Bella Hadid, kunata e Dua Lipas, pasi kjo e fundit eshte lidhur me tè vëllain, është shpallur gruaja më e bukur në botë. Rezultati doli pas një hulumtimi shkencor mbi atë që përbën ‘fytyrën e përsosur’.

Super modelja arriti të marrë vlerësimin pas analizës së tipareve nga një estetiste.  Tiparet e 23-vjeçares u zbuluan se ishin 94,35% korrekte nga Golden Ratio of Beauty Phi, që mat perfeksionin fizik.

Sytë e saj, vetullat, hunda, buzët, mjekra, nofulla dhe forma e saj e fytyrës u mat dhe iu përafrua më shumë idesë së përsosmërisë së Grekëve antikë.

Këngëtarja Beyonce mban vendin e dytë me 92.44%, e cila ndiqet nga aktorja Amber Heard. Ndërsa ylli i pop-it Ariana Grande ndodhet në vendin e katërt me 91.81%.

Ndërsa kjo eshte renditja me personazhet e tjera publike:

1. Bella Hadid – 94.35%
2. Beyonce – 92.55%
3. Amber Heard – 91.85%
4. Ariana Grande – 91.81%
5. Taylor Swift – 91.64%
6. Kate Moss – 91.05%
7. Scarlett Johansson – 90.91%
8. Natalie Portman – 90.51%
9. Katy Perry – 90.08%
10.Cara Delevingne – 89.99%

K.B/DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje