Sizmologu qeteson Tiranen, por njerezit kthehen ne kafe por jo ne shtepi

Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka heehur serish poshte nje lajm te rreme qe caktonte oren e termetit ne 23.30.

Ormeni deklaroi se tërmeti nuk mund të parashikohet as në Shqipëri dhe as në vende të zhvilluara të botës. Ai theksoi se qytetarët duhet të jenë të qetë, pasi janë mashtrime që bëhen nga njerëz dashakeqë.

“Ky është thjesht një mashtrim nuk mund të parashikohet tërmeti. Janë lajme mashtrimesh. Ndërsa tërmetet5et 4 deri 5 janë normale, për të vendosur në ekuilibër zona sizmologjike ku u ndje tërmeti kryesor. Këto janë lëkundje të lehta dhe nuk shkaktojnë ndonjë dëm të madh. Do të ketë edhe pas-goditje. Nuk do ket6ë më lëkundje të madhe 5.8. Lëkundje të vogla do të ketë, por nuk do të ndihen, janë pa rrezik për qytetarët”, deklaroi sizmologu Ormeni.

nderkaq njerezit kane marre me vete dokumenta si hipoteka, karta identiteti, dokumenta te tjera te rendesishme, para dhe bizhu.

Numri i pacienteve ne urgjence eshte shtuar ne Tirane.

Nderkaq njerezit kane filluar te kthehen ne shtepi, ndersa nje pjese jane zhvendosur nga rruga ne kafe.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje