Zona ku shirat do të jenë të dendur, moti ndryshon për fundjavën

Ndaje

Përpara se të bëni plane për fundjavën, mirë do të ishte t’i hidhnit një sy motit. IGJEUM parashikon se sot priten reshje mesatare në qarkun Korçë dhe reshje të dobëta në qarqet e tjera por lokalisht mesatare në shumicën e tyre.

Ndërsa në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet pritet të jenë në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre), e cila do te vijoje dhe gjate fundjaves.

Temperaturat

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 24 °C

në vendet e ulëta: 16 / 26 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje