Tag: shiu

FOTO/Shiu dhe era sjellin probleme në port, vonohet nisja e trageteve...

Autoriteti Portual i Durrësit njofton se dy tragetet e linjës Durrës-Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak...

FOTO/Rikthehen përmbytjet në Kurbin, përroi del nga shtrati, rrugët dhe shtëpitë...

Reshjet e shiut gjatë natës kanë sjellë sërish përmbytje në zonën e Kurbinit. Mësohet se me dhjetëra hektarë tokë dhe shumë banesa janë të...

Tre qytetet me reshje të mëdha, meteorologët tregojnë se kur do...

Shërbimi Meteorologjik ka bërë me dije detaje zyrtare lidhur me përmbytjet dhe shirat e dendur që ranë gjatë mbrëmjes së djeshme ne të gjithë...

Zona ku shirat do të jenë të dendur, moti ndryshon për...

Përpara se të bëni plane për fundjavën, mirë do të ishte t'i hidhnit një sy motit. IGJEUM parashikon se sot priten reshje mesatare në...

Ndryshon moti, fundjava sjell ulje të temperaturave dhe reshje shiu

Mbrëmjen e sotme, ditën e shtunë dhe të diel pritet të ketë reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë territorin. Dita e shtunë do...

Reshje shiu në gjithë vendin, sinoptikanët tregojnë ku do të ketë...

Kur vendi është përfshirë nga mot tipik i stinës së vjeshtës, Instituti i Gjeoshkenave njofton se do të ketë reshje të dobëta në të...

FOTO/Mot i pazakontë në Itali, 18 persona përfundojnë në spital

Situata me motin në Itali është përkeqësuar, ku vetëm në pak minuta, shiu ka shkaktuar dëme. Pas temperaturave ekstreme në mbi 40 gradë Celsius, vendi...

FOTO/ Breshëri që “pushtoi” Tiranën, përmbytet ‘Don Bosko’, ja pamjet

Reshjet e dendura të bresherit nuk sollën në Tirane vetëm pamjen sikur kishte rënë borë. Eshtë dashur vetëm pak minuta që zona e “Don...

Java nisi me diell, por për në vazhdim moti ka surpriza

Një javë e cila nisi me rreze dielli, por që sipas parashikimeve, nuk do të vazhdojë e tillë. Meteoalb njofton se duke nisur nga pasditja...

Moti këtë javë surprizon, mbani çadrën me vete!

Zyrtarisht nuk mund të themi se i ngrohti ka ardhur përfundimisht. Sinoptikanët parashikojnë një mot te paqendrueshëm në vijim. Sipas parashikimeve, Kjo javë do të...