Shkarkimi i presidentit Meta, Komisioni Hetimor zgjat punimet

0Shares
0

Komisioni Hetimor i ngritur për shkarkimin e presidentit Ilir Meta zgjat punimet.

Mësohet se Komisioni Hetimor nuk do ta japë vendimin me datë 8 tetor siç ishte parashikuar, por do të shtyhet me disa ditë.

Shtyrja vjen pasi Komisioni i Venecias pritet të japë opinionin e saj më 12 tetor.

Komisioni Hetimor do të mbajë sërish një mbledhje ditën e nesërme kur do të vendosë datën e mbylljes së punimeve.

Kujtojmë se në mbledhjen e kaluar të Komisionit Hetimor, presidenti Ilir Meta argumentoi vendimet e tij për çdekretimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe dekretimin e tyre më 13 tetor.

Ndërkohë, dje presidenca publikoi në faqen e saj zyrtare raportin që Meta do të përdorë për t’u mbrojtur para Komisionit të Venecias në datë 11 tetor.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje